НАЙ-НОВИ
Не можем да избягаме от това, което...
Не можем да избягаме от това, което трябва да ни се...
Всъщност значението на един човек не...
Всъщност значението на един човек не се определя от...
Интуицията не е по пол, а по занятие: Как да я развиваме?
23.03.2025 07:39 | Видян 330 пъти

Често чуваме, че жените имат силна интуиция, но според психолозите това не е въпрос на пол, а на занятие. Днешният ни лайфхак е посветен на уменията да познаваме и на тази база – да развиваме Безсъзнателното, както я определя Юнг, заедно, в хармония със Съзнателното – нашия мозък. А следващия уикенд, вече извън науката, ще я видим разделена и зодиакално с удивителни примери.
Изследвания, направени по поръчка на тайни служби, които от десетилетия развиват чрез придобиване на допълнителни умения на агентите им посредством предаване на опит от психолози, хипнотизатори и всякакви други специалисти, показват кои занятия/занимания развиват зорлем и най-естествено интуицията. Т.е. на чувствителността, която при някои хора е даже свръхчувствителност, както гласи на български преводът на екстрасенситивността.
Оказва се, че редовите хора с редови професии използват 10-20% от потенциала на своята вродена интуиция.
Хората с по-стресови професии вдигат този процент до 30-50 на сто.
При хората със занятия, поставящи ги в екстремни ситуации, които са полицаи на улицата, тайни агенти, военни в акция способността да се използва интуицията се вдигат над 50%. Ето защо ни се струват винаги мнителни и трудно се доверяват на други хора.
Но има и още едно обяснение за тяхната повишена интуиция, тясно свързано с честото им поставяне в екстремни ситуации:
ТОЗИ ПРОЦЕНТ ПОКАЗВА ТЯСНАТА ВРЪЗКА МЕЖДУ ЕСТЕСТВЕНИЯ ПЪРВИЧЕН ИНСТИНКТ СТРАХ И РАЗВИТИЕТО НА ИНТУИЦИЯТА.
Свръхчувствителните – в превод на по-често използваното Екстрасенси, достигат до 70 – 80% от потенциалната интуиция.
Съвременният експерт в областта на Безсъзнатеното Стела Ребро го определя също с нашумялото в психологията и появилите се покрай нея техники за развитие на чувствителността като НЛП понятие „емоционална интелигентност”. Което според нея е тъждествено и с творческото мислене/начало. Наричано у нас най-често с чуждицата „Креативност”.
Как можем да развиваме всичко това, за да ни бъде полезно и в личния, и в професионалния ни живот?
РИСУВАНЕТО – С 2 РЪЦЕ ЕДНОВРЕМЕННО (ЗА БАЛАНСИРАНЕ НА ЛЯВОТО И ДЯСНОТО ПОЛУКЪЛБО НА МОЗЪКА) ИЛИ ПЪК В ДЕТСКИ НАИВЕН СТИЛ Е ВЕЛИКОЛЕПНО УПРАЖНЕНИЕ ЗА ТВОРЧЕСКОТО НАЧАЛО/КРЕАТИВНОСТТА.
Мъжете, като по-импулсивния пол, воден от принципа: „Аз знам”, са по-склонни към упражнения, които тренират страха им като потенциал за развиване на интуицията чрез различни екстремни ситуации/спортове.
ОСВЕН МОЗЪКА, ТЯЛОТО СЪЩО НИ ПОМАГА С ИНТУИЦИЯ КАТО ДАВА СВОИТЕ СИГНАЛИ КАТО БОЛКА, ИЗТРЪПВАНЕ...Трябва просто да се научим да ги разпознаваме.
При жените, водени от принципа: „Аз чувствам”, най-често придобиват по-силна интуиция от най-екстремното за много от тях в живота им – първото раждане.
ИНТУИЦИЯТА НИ ПОМАГА ДА ВЯРВАМЕ В СЕБЕ СИ ПОВЕЧЕ ОТ ВСЯКА ПРИДОБИВКА, ОТ ВСИЧКИ ПАРИ, ОТ ВСЕКИ ПОСТ, ОТ ВСЯКА ВРЪЗКА.
Най-простият начин да я развиваме всекидневно е, пак като децата – т.е. максимално естествено, да задаваме за важните неща въпроса: ЗАЩО.
Борис Ангелов


коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !