Венеция ще започне да събира такса за еднодневни...

Някакви франсета разпраха трупата на Матеус

отпечатай новината

02.06.2011 11:00 | Видян 2227 пъти

Футболните ни национали станаха за резил пред цял свят, губейки с 0:1 от сборния отбор на остров Корсика в контрола късно онази вечер. Проверката се игра на стадион Франсоа Коти в Аячо – родният град на великия Наполеон Бонапарт. Срамното поражение от полупосредствените франсета идва само 3 дни преди решителната евроквалификация срещу Черна гора. Съдбовният сблъсък е в събота в Подгорица.

Единственото попадение в мача падна в 62-ата минута, когато Йоан Кавали от втородивизионния френски Аячо препарира резервния вратар Владислав Стоянов. След това нашите правеха отчаяни опити да стигнат поне до изравнителен гол, но така и не успяха.

Националният ни селекционер Лотар Матеус пусна титуляри футболистите, които се очаква да започнат и в гостуването на Черна гора. На вратата започна Николай Михайлов, а защитата пред него бе следната: Иван Бандаловски - десен бек, Петър Занев - ляв, а централната двойка бранители бяха Иван Иванов и Йордан Милиев. В средата на терена действаха капитанът Стилиян Петров и Чавдар Янков, а по крилата - Спас Делев (вдясно) и Мартин Петров (вляво).

Ивелин Попов игра зад изтегления най-отпред на атаката Цветан Генков. През втората част Матеус пусна изцяло нова единайсеторка, а в игра се появи Маркиньос. За бразилеца от  ЦСКА това бе дебют за България.

Според източници на 19' от националния отбор след мача Матеус бил казал, че е на 90 минути от това да хвърли оставка. Най-вероятно великият ариец ще го направи при провал в Черна гора.

Етикети: , , , ,