По данни на Европейската агенция за опазване на околната среда българите дишат най-мръсния въздух на Стария континент. Причината е високата концентрация на фини прахови частици. Четири от петте града с най-мръсен въздух в Европа са български - Перник, Пловдив, Плевен и Добрич. Хегемонията на най-мръсните български градове е нарушена единствено от Краков, Полша, който е на трето място в петицата. Сред градовете с наднормено запрашаване у нас са и София, Хасково и Велико Търново. На другия полюс са Бургас и Враца, където въздухът е най-чист.
Високите концентрации на фини прахови частици са причина за повишените сърдечно-съдови и респираторни заболявания, рак и инсулти, твърди доклад на Световната здравна организация. Според проучванията мръсният въздух е причина за смъртта на милиони души годишно по целия свят.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Министърът на отбраната Димитър Стоянов ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…
По-широкият поглед към случващото се ще Ви помогне да