Световните борси отвориха днес със скок на цената на нефта, какъвто не се помни от година. 8,35% ръст отбелязаха котировките в края на миналата седмица. Цената надмина не само психологическата граница от 30 долара, но и достигна 32,18 в зелено. При това стартира от 29,70 – цена, която вече беше повишена спрямо предишните дни, когато удари дъно от 25 долара.
За последен път цената на барел петрол беше скачала с подобен, но малко по-нисък процент през август миналата година. На 31 август котировката подхвръкна с 8,19 на сто и тогава някои специалисти вече предвиждаха, че от тогавашните 47 долара ще мине психологическата граница от 50 в зелено.
За да не се случи това банката Голдман Сакс широко рекламира прогнозата си за цена от 20 долара, която почти беше достигната през последните 5 месеца. След публикуването на нейното ново предвиждане за постепенно завръщане към кота 50 в следващото полугодие или най-късно до края на годината, сега пазарите отново се придържат към нейния сценарий.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Министърът на отбраната Димитър Стоянов ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Най-късият политически виц
"Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"
Виктор Димчев
Работните задачи и ежедневните ангажименти ще се