18.11.2021 16:18

AstraZeneca: Лекарството ни срещу К19 е ефикасно на 83%

Видян 2657 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Компанията AstraZeneca съобщи, че лекарството ѝ с антитела срещу COVID-19 е с ефикасност от 83% за намаляване на риска от заразяване с проява на симптоми. Изводът е направен след шестмесечно проследяващо изследване, съобщи Ройтерс.


Отделно изследване с пациенти с леки до умерени симптоми на COVID-19 показа, че по-висока доза от терапията AZD7442 намалява риска от влошаване на състоянието с 88%, когато е започнала през първите три дни от появата им.


Според компанията истинското предимство на медикамента е възможността му да бъде използвано превантивно, а не за лечение.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Разговор между богаташ и новата му руса любовница:
- Миличка, трябва да ти призная нещо. Женен съм.
- Ох, така ме изплаши! Помислих, че яхтата не е твоя…

към хороскоп хороскоп

козирог