Към момента за тази година у нас няма констатирани храни, съдържащи антибиотици или други антибактериални субстанции. Това се казва в позиция на Българската агенция по безопасност на храните във връзка с твърденията за завишена употреба на антибиотици в месото, съобщава БНТ. Седмият годишен доклад на Европейската агенция по лекарствата доказа, че българите ядат месо с антибиотици, независимо, че свинското е най-скъпо в ЕС и е скочило по цена с 26% за година, а фермерите тъпчат животните с лекарства "за всеки случай".
До края на септември от агенцията са изследвали 290 проби за наличие на антибактериални субстанции. Всички те са отрицателни. За сравнение - през миналата година са констатирани три несъответстващи проби от патешко месо при изследвани 521 проби от различни храни.
През 2015 г. несъответствие е показала една проба от пчелен мед. От агенцията подчертават, че докладът за антибиотиците не отразява реално използвани количества във фермите, а броя медикаменти, продаден в България. Животните, третирани с антибиотик, не може да се използват за месо или мляко преди лекарството да се изчисти от организма им.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Бившият министър на отбраната и ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…
Професионалните теми и бъдещите цели ще бъдат особено