В Софийския градски съд тръгна делото срещу бившия ректор на Медицинския университет в София Ваньо Митев. Негов съпроцесник е Алексей Алексеев - бивш главен секретар на учебното заведение. Двамата са на съд за сключени неизгодни сделки и безстопанственост. Разследването започна по одит от Министерство на образованието.
Алексей Алексеев ще отговаря пред магистратите за пет неизгодни сделки - общо за 245 000 лева. Освен това близо 150 студенти са записани без да положат изпит по биология и химия. Те плащали много по-малко за обучение и така настъпила щета за около 1 100 000 лева.
Ваньо Митев пък е обвинен, че съзнателно е сключил неизгодна сделка за 29 000 лева. Тя е за договор за правна помощ. Делото ще продължи през октомври.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Бившият министър на отбраната и ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Най-късият политически виц
"Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"
Виктор Димчев
По-тихият ритъм на деня ще Ви помогне да подредите