Демократична България не планира да сключва коалиционно споразумение с когото и да било, а ако се стигне до това президентът да даде мандат за съставяне на правителство, ще търси подкрепа за своите политики. Това съобщи в интервю за Нова телевизия съпредседателят на политическото обединение Христо Иванов.
Той беше помолен да коментира хипотезата, при която първата и втората политическа сила ГЕРБ и БСП (според проучванията на социологическите агенции) не успеят да сформират кабинет след парламентарните избори на 4 април, а държавният глава, който в този случай има право на избор, реши да връчи мандата на "Демократична България".
"Ако даде на нас, ще се опитаме да съставим управление, което да може да реализира нашите приоритети. Няма да го направим на база на коалиционно споразумение. Предлагаме кабинет и или той получава подкрепа за програмата си, или не", каза Иванов.
Той подчерта, че част от тези приоритети вече са превърнати в законодателни инициативи, които ще бъдат внесени в деловодството на Народното събрание в момента, в който то заработи. С проект за промени в Конституцията "Демократична България" ще тества колко гласа подкрепа би могла да получи. "Ако има подкрепа, има смисъл да създаваме управление. Самоцелното стоене в управлението не е наша цел", продължи Иванов.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Тия още се заблуждават, че някой ще иска коалиция с тях. Освен това защо се заблуждават, че ще имат изобщо шанс сами да правят кабинет???
Разбира се, че ДБ няма да участва в коалиции, тъй като няма да бъде в парламента.
Хахахаха мандат на ДБ и кабинет видиш ли - айде моля, моля, по-сериозно!
Недей избързва тей, че Маджо може да каже друго!
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни.