Световните финансови пазари са изгубили 50 трилиона долара заради кризата, започнала през 2008 година, става ясно от доклад на Азиатската банка за развитие. Според документа, най-силно били засегнати азиатските страни, заради по-бързия растеж на пазарите в региона.
В Азия загубили общо 9,6 трилиона долара, което е малко повече от брутния вътрешен продукт на региона за година. Според специалистите, икономическият ръст в Япония и Китай ще се забави драстично. В страната на изгряващото слънце износът е спаднал с цели 46% спрямо миналата година, а вносът с 31,7%. За сравнение, загубите на страните от Латинска Америка са оценени на едва 2,119 трлн. долара. В края на 2008 г., финансовите специалисти предвиждаха загубите на световната икономика заради финансовата криза да достигнат 2,8 трилиона долара.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Бившият министър на отбраната и ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!
По-тихият ритъм на деня ще Ви помогне да подредите