Свързани новини

11.08.2009 14:36

Хърватин ще съди болница за заразяване със СПИН

Видян 2251 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Хърватин, който твърди, че хирурзи са го заразили с вируса на СПИН, възнамерява да съди персонала в болницата, в която е бил настанен, съобщи БГНЕС.


Според него лекарите са прикривали диагнозата му в продължение на осем месеца. Мъжът и семейството му подадоха иск за 164 000 евро срещу държавна болница в Загреб, заяви неговият адвокат Йосип Маджарич. Той твърди, че е бил заразен с вируса на СПИН чрез кръвопреливане, когато е бил подложен на хирургическа операция през октомври 2003 г. Процедурата е била извършена в болницата "Ребро", най-голямата в бившата югославска република. Мъжът, чиято самоличност не беше разкрита, заяви, че е бил тестван положително за СПИН след операцията, но болницата не го е информирала за това. Властите са идентифицирали общо 700 случая на лица, заразени с HIV в Хърватия между 1985 и 2008 г. 149 от тях са починали, според официалните данни.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня


Горещ юлски следобед.

Държавен служител пуши бавно цигара пред учреждението.
Към него се приближава друг държавен служител и иска огънче.

Държавният служител му подава запалката и пита: „И ти ли не можеш да спиш?“

към хороскоп хороскоп

стрелец