25.06.2009 10:38

КНДР: Ще изтрием САЩ от лицето на Земята!

Видян 2205 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Северна Корея заплаши, че "ще изтрие САЩ от лицето на Земята", съобщи държавната информационна агенция на КНДР, цитирана от Ройтерс.


Това Пхенян щял да направи в случай, че "американските империалисти подпалят нова война". Гръмкото заявление идва ден преди 59-ата годишнина от началото на Корейската война 1950-53 г., която, поради неподписването на примирие, и до днес официално не е приключила. През май КНДР заяви, че повече не се счита за обвързана с мирните договорености, заплашвайки, че ще даден военен отпор на Южна Корея и съюзниците й, "ако бъде необходимо". По този повод президентът на САЩ Барак Обама обеща на Южна Корея защита от евентуален ядрен удар от страна на Пхенян. В отговор севернокорейските власти пък обвиниха Обама в "подготвяне на ядрена война". По-рано този месец пък КНДР заплаши САЩ с военен удар "при най-малката провокация" от страна на Вашингтон. Информацията е на БГНЕС.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня



COVID-19 е като рогата:

- Едни го имат.
- Други ще го имат.
- А трети никога няма да знаят, че са го имали ...

към хороскоп хороскоп

водолей

Професионалните теми и бъдещите цели ще бъдат особено важни

Професионалните теми и бъдещите цели ще бъдат особено