Колите, които са излязли от употреба, но въпреки това заемат и без това недостатъчните паркоместа в столицата, ще бъдат махнати принудително от Столичната община. В следващите дни от кметството ще започнат да поставят стикери по старите автомобили, с които ще призовават собствениците да ги преместят някъде, където не пречат. От залепването на този стикер започва тримесечен срок, в който всеки ще може да се погрижи сам за бричката си. Ако не го направи обаче, общината ще започне принудително да извозва колите. За целта кметът на съответния район ще издаде заповед за принудително преместване на площадка за временно съхранение или в център за разкомплектоване на неизползваеми автомобили. Всички разходи по конфискуваната кола ще бъдат за сметка на собственика й. Трошките, които са преместени принудително на площадка за временно съхранение, ще могат да останат там в рамките на две седмици. След това колата ще бъде разфасована.
Столичната община вече е сключила договор с „Екобулкар” АД, която ще се натовари с извозването на старите автомобили.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Европейската комисия публикува (COM(2026) 331 ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!