Общините и другите бенефициенти по ОП „Околна среда" до края на годината трябва да наваксат закъснението в работата по реализацията на екологичните проекти, ако не искаме страната ни да загуби близо 200 млн. евро от европейските фондове. Това предупреди в Бургас екоминистърът Ивелина Василева, цитирана от Нова телевизия.
Тя посочи, че редовните разплащания към общините вече са възстановени. Според министърката това е стимул строителите да реализират проектите и да намалят загубата на средства.
По думите на Ивелина Василева към настоящия момент рисковете се оценяват на 140-200 млн. евро. Тя увери, че всички усилия са насочени към това максимално да се ускори работата и да се компенсират, доколкото е възможно, забавянията.
„Искаме и да се генерират повече искания за средства, които ние сме готови максимално бързо да обработваме и да представим на Европейската комисия", заяви още министърът на околната среда и водите.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Днешният ни психологически лайфхак е ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!