106 236 души в градовете и селата са на воден режим в страната, сочат последните данни на регионалното министерство.
Безводието мъчи жители на 5 града или отделни квартали от тях, както и хората в 204 села.
Най-тежко е положението в областите Смолян, Търговище, Пазарджик, София-област, Благоевград, Велико Търново, Сливен, Пловдив, Плевен и Кърджали. А най-големите населени места с нарушено водоснабдяване са Омуртаг, квартали от Неделино, Брацигово и Годеч. Вчера в Неделино кметът обяви бедствено положение заради сушата, пише в. "24 часа".
Режимът продължава между 3 и 8 часа на ден, а в някои села се подава вода през ден.
Изданието коментира, че липсата на язовири и изграждането им в определени райони, неизградената инфраструктура от тях до всички населени места от поречието на реките е причина много селища да са с недостиг на вода сезонно или целогодишно през по-сухи години.
Най-много хора на воден режим има в населените места по поречието на река Струма и в Севлиево.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Днешният ни психологически лайфхак е ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!