Общинското дружество Егида-София е платило за около година 100 000 лева за електроенергия в охраняваните от него подлези, посочват в писмо от компанията до комисията по стопанска политика на Столичният общински съвет.
Подлезите трябва да се извадят заедно с магазините в тях от капитала на дружеството и да се прехвърлят към районните администрации според старо решение на общинския съвет.
Причината това да не се случи бяха дългосрочни договори, сключени през минали години, за прекратяването на които компанията трябваше да плати неустойки. От фирмата посочват, че за девет подлеза е необходимо да се обособят отделни партиди за всеки от магазините, но това ще изисква допълнителни инвестиции.
От Егида заявиха, че не могат да поемат сумата, тъй като тя варира от 500 до 800 лева за обект в зависимост от вида на електромера. Изваждането на останалите търговски обекти от капитала на фирмата предстои да се извърши.
До юли ще се разгледа преструктурирането на дружеството, след което трябва да има решение за съдбата на обектите в подлезите, част от които са и в капитала му, обясни председателят на комисията по стопанска политика Николай Стойнев.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?