Свързани новини

25.05.2017 10:20

Обвиниха шефа на онкологията, ощетил я с 2 млн. лв.

Видян 3276 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 1.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Прокуратурата повдигна обвинение за безстопанственост на директора на „Специализираната болница за активно лечение по онкология”.


Според тях Валентин Ангелов е ощетил болницата с почти 2 млн. лв. Той не се признава за виновен.


Според разследването на прокуратурата в периода 2013 – 2015 г. под ръководството на Ангелов са били купувани лекарства на цени много по-високи от най-ниските договорени в една процедура.


Установено е, че са заплащани доставки на лекарствени продукти, отпаднали от позитивния лекарствен списък, както и лекарствени продукти на цена, по-висока от пределната цена, посочена в позитивния лекарствен списък и от реинбурсната, заплащана от НЗОК.


Според прокуратурата болницата е плащала и за лекарства с изтекъл срок на годност.


Разследването е започнало още през 2015 г. по сигнал на ДАНС, като до момента са разпитани 80 свидетели.


Валентин Ангелов е с мярка за неотклонение „подписка”.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…

 

към хороскоп хороскоп

лъв