Във връзка с разпространената информация от браншовите синдикати на КНСБ и КТ Подкрепа за предстоящи протестни действия, “Булгартабак-Холдинг” АД официално заявява следното:
Към днешна дата на служителите от “София-БТ”, чиито трудови договори ще бъдат прекратени, бяха отправени предложения за изплащане на обезщетения. Средният им размер е 15 000 лв., а за някои от тях ще надхвърли 35 000 лв., което многократно надвишава сумите за страната.
На дружеството бяха извършени надлежни проверки от Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда“ и „Агенция по приватизация и следприватизационен контрол“.
С изплащането на предвидените обезщетения, ще спазим трудовото законодателство и договорените със синдикатите условия по колективния трудов договор, като целта ни е да подпомогнем освободените служители, до намирането на нови възможности за работа. Всички освободени служители ще могат да се регистрират в Агенцията по заетостта и да получават обезщетения за срок до 12 месеца. По-голямата част от тях ще получават и максималния размер на обезщетение по закон - 1520 лв. на месец.
За пореден път потвърждаваме, че въпреки големите загуби, които понасяме в създалата се ситуация, като отговорна компания, ще спазим всички изисквания на закона при прекратяването на трудови договори на служители от „София – БТ“ АД.
Подчертаваме, че временното преустановяване на дейността на “София-БТ” АД е заради драстичното намаляване на поръчките, негативната медийна кампания и изкуствено създадения висок репутационен риск за “Булгартабак” и свързаните с компанията дружества.
Именно затова смятаме, че синдикатите със своите действия пораждат излишно социално напрежение, без това да води до каквито и да било резултати.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...