Испанската национална банка съобщи, че БВП на страната ще намалее с 3% през 2009 г., а безработицата, която в момента е най-висока сред страните от ЕС, ще продължи да расте и ще достигне 17,1% от активното население, предаде АФП, цитирана от БГНЕС. Годишните прогнози, публикувани днес, са значително по-песимистични от обявените на 16 януари от правителството, което предвижди свиване на БВП с 1,6% и безработица от 15,9% през 2009 г. За 2010 г. банката прогнозира БВП да намалее средно с 1%, а безработицата да продължи да расте до 19,4%. Публичният дефицит на Испания ще достигне 8,3% от БВП през 2009 г. и 8,7% през 2010 г., което е мното повече от лимита от 3%, определен в Пакта за стабилност. "Прогнозите отразяват контекста на голяма несигурност, защото са направени в момент на тежка световна икономическа и финансова криза, чиито негативни последици трудно могат да се предвидят", коментира Испанската национална банка.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Съпругата на премиера Десислава Радева и ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!