Президентът Румен Радев ще връчи първия мандат за съставяне на правителство в петък в 17 часа, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
Мандатът ще бъде връчен на най-голямата политическа сила в 49-ия парламент - ГЕРБ-СДС. Съгласно Конституцията те ще имат една седмица, за да върнат мандата - изпълнен или не.
Междувременно преговорите между некоалиционните партньори ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ продължават пети ден, като все още не са известни резултатите. Днес в лаконичен коментар и двете страни заявиха, че разговорите са конструктивни и вървят добре.
На масата са сложени два документа - меморандумът на ПП-ДБ и коалиционното споразумение на ГЕРБ-СДС. Засега не е ясно дали и какви промени ще има в състава на Министерския съвет.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Министърът на отбраната Димитър Стоянов ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
По-широкият поглед към случващото се ще Ви помогне да