Онлайн видеосистема за наблюдение на бебетата от смартфон в неонатологичното отделение се въвежда в Първа АГ болница Св. София. Така лекари и родители ще могат 24 ч., 7 дни в седмицата, да наблюдават новородените, съобщи директорът на лечебното заведение д-р Иван Костов. Видеонаблюдението е част от интегрираната информационна система на болницата, която позволява да се следят и финансово-административните резултати в реално време.
Кметът на София Йорданка Фандъкова и първият зам.-кмет на Столичната община Дончо Барбалов провериха ремонта на неонатологичното отделение в болницата, който трябва да приключи до 2 месеца. Костов съобщи, че в здравното заведение от началото на годината са се родили около 900 бебета. През 2015 г. те са били 3000, което нарежда лечебницата на второ място в страната по брой проплакали бебета.
Фандъкова посочи, че Столичната община продължава изпълнението на Програмата за модернизация на общинските болници. Тя подчерта, че концепцията за общинско здравеопазване е модернизация на болниците и привличане на добри медицински и мениджърски екипи.
„В болницата Св. София през последните 2 години са инвестирани около 1 млн. лева за подобряване на материалната база и за купуване на ново оборудване. През тази година предстоят ремонти в Първа градска болница, Пета градска болница и в болницата Шейново, както и цялостно саниране на 12-о ДКЦ в Люлин”, допълни още кметът.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Човешкото съзнание остава едно от ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!