Свързани новини

18.05.2021 15:25

С глоби се размина ОПГ на митничари

Видян 1806 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Съдът окончателно призна за виновни 7 митнически служители на МП Лесово, обвинени във взимане на подкуп. Въпреки решението, те са освободени от наказателна отговорност. Наложената им е и парична санкция от 5000 лв., която всеки един от тях трябва да плати. Това е максималният допустим размер на глоба. Присъдата е окончателна, съобщиха на брифинг от Апелативният наказателен съд.


Напомняме, че престъпната група беше разбита през 2016 г. Митничарите са искали подкупи – между 10 лв. и 400 евро, според тежестта на товара или автомобила. Парите били „за почерпка“ и „за кафе“.


Събраните суми в по време на разследването са в голям размер - в евро и лева.  


Сред осъдените са тогавашния началник на митническия пункт, петима инспектори и експерт към пункта.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Разговор между богаташ и новата му руса любовница:
- Миличка, трябва да ти призная нещо. Женен съм.
- Ох, така ме изплаши! Помислих, че яхтата не е твоя…

към хороскоп хороскоп

дева

Разговорите ще бъдат особено продуктивни

Разговорите ще бъдат особено продуктивни и ще Ви