Ръководителят на звеното за информационни системи в НАП е подал оставка по искане на изпълнителния директор на агенцията Галя Димитрова. Тя е поискала оставката и на отговорния ръководител на ИТ сигурността. Това оповести самата Димитрова на първата си пресконференция след хакерската атака, предаде БНР.
Димитрова се извини на българските граждани за изтичането на личните им данни след хакерската атака.
“Финансовият министър иска от мен решения, а не оставка”, допълни Димитрова и призна, че НАП е подценила баланса между достъпност и сигурност.
Вече се работи по изцяло нова ИТ структура в НАП, а външна компания прави одит. Киберсигурността е дейност, която трябва да бъде извършвана от външен изпълнител, смята Галя Димитрова.
По-късно днес тя трябва да бъде изслушана във временната парламентарна комисия, сформирана за разследване на хакерската атака в масивите на данъчните.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Министърът на отбраната Димитър Стоянов ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Работните задачи и ежедневните ангажименти ще се