Всяка втора жена с рак на гърдата живее под стрес дори и след успешно лечение и добра прогноза. Това показва първото у нас изследване на качеството на живот преди и след химиотерапията при жени с карцином на млечната жлеза, предаде БНР.
Всяка пета жена с рак на гърдата не може да приеме болестта си както преди, така и след лечението, а всяка втора живее с безпокойство от влиянието на стреса върху заболяването, сочат данните от изследването, проведено от онколози в столичната болница “Надежда“.
Въпреки подобреното общо състояние след проведена химиотерапия повечето жени с карцином на млечната жлеза продължават да изпитват страх от смъртта и притеснения, че състоянието им може отново да се влоши.
Около 1/3 споделят, че не спят добре, а повече от половината се чувстват сексуално непривлекателни. Въпреки това след химиотерапия до 90 на сто от пациентките могат да се върнат на работа и не губят надежда в битката с болестта.
В изследването са участвали 149 жени с рак на гърдата. Лекарите напомнят, че семейната подкрепа е изключително важна за преодоляване на негативните емоции, свързани с лечението.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
В ерата на доставките за следващия ден, ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!