Свързани новини

12.09.2011 09:52

Австралийкa спечели US Open

Видян 1909 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Австралийката Саманта Стосър спечели титлата при жените на Откритото първенство на САЩ по тенис. На финала тя изненада голямата надежда на домакините и трикратна шампионка в Ню Йорк Серина Уилямс със 6:2 и 6:3.


Напрежението да играе на 11 септември, когато Ню Йорк и цяла Америка отбелязват 10 години от терористичните атентати, се оказа тежко бреме за Серина Уилямс. Въпреки че имаше труден жребий, тя достигна финала без нито един загубен сет и беше сочена за фаворит в двубоя. Стосър обаче изигра най-добрия мач в кариерата си, за да стане първата австралийка с титла в големия шлем на сингъл от Маргарет Корт през 1973-а.


Стосър спечели първия сет само за 31 мин., след като направи ранен пробив в третия гейм и след това още един, за да затовори сета. Във втората част Серина Уилямс даде воля на гнева си и отново влезе в пререкания със съдиите, което напомни за тъжното й отпадане през 2009-а.


В същото време Стосър запази концентрация, спаси няколко важни точки за пробив на своята съперничка и на свой ред спечели подаването на Серина в 7-ия и 9-ия гейм, за да сложи точка на мача.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Разговор между богаташ и новата му руса любовница:
- Миличка, трябва да ти призная нещо. Женен съм.
- Ох, така ме изплаши! Помислих, че яхтата не е твоя…

към хороскоп хороскоп

рак