24.05.2026 00:04

Десертът не натежава, ако е слят с вечерята

Видян 12728 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Десертът дълго време беше смятан за ненужен финал на вечерята. Учените се кълняха, че той е вреден и задължително води към пълнеене. Че трябва да бъде изключен, защото за организма е непосилно да го обработи преди лягане.


Оказва се, че като всичко останало, физиологията е водена от психологията. Особено, когато става въпрос за гастрономия. И затова даваме един по-различен лайфхак за душата днес. 


Новият тренд, който превръщаме и в празничен лайфхак днес, е по-малко радикален. Според нутриционистите се оказва, че десертът всъщност не е толкова лош. Единственото условие обаче е между него и вечерята да не правим пауза.


Много хора, особено при българския начин на хранене, буквално се натъпкват при основното си ядене за деня. И са толкова изпълнени с храна, че им се налага, а някои направо са превърнали в навик почивката преди сладкия финал на кулинарната програма.


Всъщност именно тя превръща десерта от безвредна част на вечерята в нещо, което да натежава на организма. И според учените трябва да бъде забравена. Почивката. Не десертът!


 


Борис Ангелов 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Който търси, разхвърля

към хороскоп хороскоп

близнаци

Работните задачи и ежедневните ангажименти

Работните задачи и ежедневните ангажименти ще се