В Националния дворец на културата в София ще бъде открит най-новият български театър, който ще носи името на големия режисьор Крикор Азарян (1934 – 2009), съобщава КМЕТА.
“Ще има театър – той ще се казва „Азарян“ и ще отвори врати на 26 октомври (понеделник) от 19:30 ч. със спектакъла “Чайка” на режисьора Явор Гърдев“. С тези думи директорът на НДК Мирослав Боршош представи пред журналисти инициативата.
“Да отгледаш театър е като да имаш много чувствително, ранимо дете със слаба имунна система. И за подобно създание трябва да се грижиш с много любов и внимание, с цялата си отдаденост”, категоричен беше директорът на Двореца. “Всеки грозен шум, всяка ругатня, обида или незачитане може да го прекърши. За нас театърът не е само билетчета и левчета. Той е състояние на духа – на Двореца и на хората, които работят тук”. Боршош изрази надежда, че отсега нататък всеки ще нарича театър „Азарян“ – „моят театър”.
“Много съм развълнуван, защото, покрай премиерата на представлението “Чайка”, се случва нещо значително по-голямо, на което рядко съм ставал свидетел в моя живот –откриването на нов театър в България. Всички ние тук се чувстваме съдбовно свързани със сцената и затова, когато се отваря едно ново място, събитието е двойно по-голямо”, бяха първите думи на режисьора Явор Гърдев.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Сабале – за младите превеждаме ретро ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?