Свързани новини

22.10.2008 16:12

Откриха нов вид пулсар

Видян 3795 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Учени от НАСА съобщават, че с помощта на телескопа "Ферми" са открили първия пулсар, излъчващ гама лъчи, предадоха БТА и ЮПИ. Обектът на възраст около 10 000 години е на около 4500 светлинни години от Земята в съзвездието Цефей. "Това е първият пример за нов клас пулсари, който ни дава възможност да научим повече за неутронните звезди", казва Питър Майкълсън от Станфордския университет, един от учените, работещи с телескопа "Ферми".


Пулсарите са неутронни звезди, формирали се след избухването на свръхнови. Досега астрономите са описали близо 1800 пулсара. Повечето от тях излъчват мощно електромагнитно лъчение предимно в радиодиапазона.



Етикети
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня



COVID-19 е като рогата:

- Едни го имат.
- Други ще го имат.
- А трети никога няма да знаят, че са го имали ...

към хороскоп хороскоп

стрелец