01.12.2019 10:32

Полилей за 5 млн. долара под мост във Ванкувър

Видян 3152 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

 Ванкувър реши да окачи полилей за 5 млн. долара под мост. Той е висок над 2 метра и кметът на Ванкувър Кенеди Стюарт го нарече „най-важното обществено изкуство“ в историята на града.


Така нареченият Torqueed бе платен от Westbank Corp, водещата луксозна компания за разработка на недвижими имоти със смесено предназначение. Артистът Родни Греъм създаде лампата, тежаща 3 400 килограма.


В известен смисъл полилеят и неговото разположение под мост е перфектната метафора за самия Ванкувър. Много хора възприемат поставянето му в града като нещо абсурдно, където цените за наеми могат да си позволят само собственици на яхти.


Виж видео ТУК!



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Жената по природа е много добра, може да прости на един мъж дори и да не е виновен...

към хороскоп хороскоп

водолей