Градският съвет на Лос Анджелис гласува да започне процедура за обявяване на дома на актрисата Мерилин Монро за историческа и културна забележителност, блокирайки така плановете за събарянето на имота

Свързани новини

11.09.2023 10:47

Спасиха от разрушаване къщата на Мерилин

Видян 2223 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Градският съвет на Лос Анджелис гласува да започне процедура за обявяване на дома на актрисата Мерилин Монро за историческа и културна забележителност, блокирайки така плановете за събарянето на имота.


Преди това градът е издал разрешително за събаряне на къщата на настоящия й собственик. Тя е била единственото жилище, което популярната актриса е притежавала самостоятелно.


Монро е купила едноетажната сграда с площ 270 кв. м в началото на 60-те години на миналия век за $75 000 след края на третия си брак с драматурга Артър Милър. Монро е намерена мъртва в спалнята на дома си през август 1962 г. на 36-годишна възраст.


Имотът, който включва басейн и къща за гости, е купен през 2017 г. за $7,25 млн.от ръководител на хедж фонд, а по-рано тази година е придобит от Glory of the Snow Trust за $8,35 млн.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Разговор между богаташ и новата му руса любовница:
- Миличка, трябва да ти призная нещо. Женен съм.
- Ох, така ме изплаши! Помислих, че яхтата не е твоя…

към хороскоп хороскоп

рак