24.02.2011 14:14

Ванкувър отново №1 за живеене

Видян 2342 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Ванкувър (Кан) вече пета поредна година е начело в рейтинга на най-добрите градове за живеене в света, пишат чужди медии.


На втора позиция в класацията е австралийският Мелбърн. Виена (Ав), която е на трето място, е единственият европейски град, който фигурира в първата петица.


Експертите са оценявали качеството на живота в 140 града в различни страни по 30 параметри, сред които безопасността, социалната стабилност, здравеопазването, образованието, развитата инфраструктура, достъп до услуги и стоки, разнообразен културен живот и състояние на окръжаващата среда.


В първата петица фигурират още два канадски града - Торонто и Калгари, а на 6-а позиция е столицата на Финландия - Хелзинки. След тях следват австралийските градове Сидни, Пърт и Аделаида. От американските градове най-висок резултат показва Питсбърг, който е на 29-о място. На 44-о място е Ел Ей, а Ню Йорк е на 56-о.


Градът на любовта Париж е 16-и. На последна позиция в класацията е столицата на Зимбабве - Хараре.




Етикети
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.

към хороскоп хороскоп

стрелец