НАЙ-НОВИ
Братята Пол влизат в кеча след...
Джейк Пол се закани, че ще промени кариерата си след...
Всичко е перфекциозно: Брадъра Георги...
"Не ми хареса Камелия, защото се прави на Азис и това...
Лилия Маравиля се прехласна по Генко Генков
07.11.2016 14:19 | Видян 2169 пъти
С фамозна шапка Евгени Минчев привлече погледа на Гери Дончева, издокарана като истински генерал с куп ордени, и на собственичката на конкурса „Мис България” Ирина Папазова. Бившият шеф на НАП Красимир Стефанов, модният корифей проф. Любомир Стойков, собственичката на модна къща „Романтика” София Борисова, критикът на звездите – Денди, Диана Дафова с дъщеря си, телевизионни водещи, красавици от модния подиум, бизнесмени и художници препълниха галерия Нирвана, която през последната година се утвърди като център на българското изкуство.
Изложбата представя Генко Генков такъв, какъвто го познават и не го познават неговите почитатели. Освен платната с наситени мрачни цветове, които са предпочитани от художника, в залите на галерията са представени и негови картини с изненадващо свежи пролетни цветове.
Ценителите на творчеството на Генко Генков си разказваха истории за художника, който бе известен с таланта си и с екстравагантното си поведение. И не на последно място – със съчетанието от мъдрост и липса на скромност. „Случайността на човешкото същество е във вселенската сила. Има те, а е можело и да те няма. Докато живее човек, гледа да остави след себе си следа и да я прокара между доброто и злото, между светлината и мрака. Аз го правя, събирайки цветовете и съм гениален художник, защото съм властелин на цветовете”, бил е убеден Генко Генков, чиито платна се съхраняват в Метрополитън – най-голямата галерия в света, Гугенхайм, френски частни колекции. „Когато рисувам, все едно че работя със скулптура, като с шило издълбавам обемите. Такива са само Джото и Микеланджело”, съвсем нескромно е твърдял Генко, който е смятал Сезан за свой учител в изкуството.
свързани новини
Литературен клуб „Чети с нас“ представи седем истории на най- забележителните дами на 20. век
коментари
- коментари
- напиши коментар
- изпрати на приятел
- гласувай
Няма коментари към тази новина !