НЗОК дължи и 60 млн. лева на родните здравни заведения, освен дълговете от 190 милиона към чуждите болници. Както 19’ вече писа, все повече болници в ЕС отказват лечение на българи с европейска здравна карта, алармираха пациентски организации. Те сигнализираха за многобройни жалби, които са постъпили при тях за отказ на прием в здравни заведения в Германия, Австрия и Франция.
Причината за това е, че дълговете на НЗОК към европейски лечебни заведения вече са 190 млн. лева. Това са дължимите суми от страната ни за лечение на българи в рамките на Европейския съюз и са натрупани от 2010 г. досега. Причината да не се изплащат е, че от бюджета за чуждестранни болници редовно се пренасочват средства по други пера за разходи на касата.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Техническа грешка е объркала бюджета на ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch