Свързани новини

12.10.2016 15:35

Борчовете на НЗОК са 250 млн. лева

Видян 2600 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

НЗОК дължи и 60 млн. лева на родните здравни заведения, освен дълговете от 190 милиона към чуждите болници. Както 19’ вече писа, все повече болници в ЕС отказват лечение на българи с европейска здравна карта, алармираха пациентски организации. Те сигнализираха за многобройни жалби, които са постъпили при тях за отказ на прием в здравни заведения в Германия, Австрия и Франция.


Причината за това е, че дълговете на НЗОК към европейски лечебни заведения вече са 190 млн. лева. Това са дължимите суми от страната ни за лечение на българи в рамките на Европейския съюз и са натрупани от 2010 г. досега. Причината да не се изплащат е, че от бюджета за чуждестранни болници редовно се пренасочват средства по други пера за разходи на касата.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

везни