23.10.2023 10:05

Брашното ни е най-скъпо в ЕС, въпреки 0% ДДС

Видян 2470 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Освен млякото, и брашното у нас се оказва, напълно сензационно, най-скъпото в целия ЕС, сочи евростатистиката. Напомняме, че зърното у нас се субсидира. А тази година действа и нулев процент ДДС върху брашното, от което то би следвало да поевтинее с 20 на сто. Но не би. Брашното не само, че не евтинее, но и поскъпва.


А финансовият министър Асен Василев удължава в бюджета 2024 0% ДДС за зърнарите, които го произвеждат, и през следващата година, от което хазната ще изгуби поне 360 000 000 лв. или бюджетите за култура и туризъм на държавата, взети заедно.


 


Илиян Костадинов


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.

Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:

- Мадам, по слух ли паркирате?

към хороскоп хороскоп

риби