Свързани новини

28.06.2012 11:07

Фандъкова: Абсурд е столичани да останат без топла вода

Видян 2145 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Периодично, когато „Булгаргаз” има определени проблеми, притиска жителите на най-големия град. Абсурд е столичани да останат без топла вода. Това каза кметът на София Йорданка Фандъкова по БНТ.

Преди няколко дни изпълнителният директор на „Булгаргаз” Димитър Гогов предупреди, че от 2 юли клиентите на “Топлофикация София" може да останат без топла вода, ако дружеството не заплати натрупаните си задължения за доставка на газ. 

Фандъкова заяви, че „Топлофикация” погасява периодично старите и текущите си задължения. 

„Не може най-големият потребител на газ от всички топплофикации в страната да плаща същата цена, каквато всички останали. Ние нямаме никакъв избор по отношение на цената. Вчера се разбрахме с господин Гогов за погасителен план. Резултатът от разговора е това – няма да има спиране на топлата вода”. 

"Топлофикация" е в изключително тежко състояние. Това, което продължавам да изисквам от тях е отношението към клиентите. Смятам, че все още то не е на съответното ниво, допълни Йорданка Фандъкова, цитирана от БГНЕС.

Относно увеличението на цената на студената вода, Фандъкова заяви, че „Софийска вода” се опитва да извива ръцете на общината. 

"Софийска вода" поиска 12% увеличение на цената на ВиК-услугите в столицата от юли, за да изпълни инвестиционната си програма.

„Не може всеки концесионер или всеки, който има отношение към софиянци, към обслужването, когато си реши да излиза и да определя някаква цена. Цената се определя от регулатора на база на ясни критерии, на заявена инвестиционна програма. Аз държа да се изпълнява тази програма, защото това означава инвестиции във водопроводна мрежа и най-вече канализация. Има договор, той трябва да се спазва. Ако това не е възможно от някоя страна, има вариант договорът да бъде прекратен. Не мога да допусна и не мога да приема този натиск”, допълни кметът, цитирана от "Фокус".



Етикети
, , , , ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

риби

По-широкият поглед към случващото се ще Ви помогне да намерите решение

По-широкият поглед към случващото се ще Ви помогне да