Въведените ограничения за придвижване и различни дейности заради коронавируса намалиха замърсяването на въздуха в цяла Европа, показват сателитни снимки. В периода от 5 до 25 март средното ниво на азотен диоксид е спаднало значително, съобщава БГНЕС. Изхвърлянето на азотен диоксид в големи градове като Брюксел, Париж, Мадрид, Милано и Франкфурт е намаляло в сравнение със същия период на миналата година. Това съвпада с въведените ограничителни мерки на пътния трафик и намаленото производство на предприятията, които изхвърлят вредни газове. По данни на Европейската агенция за околна среда хората, които живеят в градове със замърсен въздух, имат по-слаба имунна система и, съответно, са изложени на по-голям риск от заразяване с COVID-19. През февруари, когато правителството на Китай въведе строги ограничения за придвижване като мярка срещу разпространението на коронавируса, беше забелязано намаляване на замърсяването в градовете. Замърсяването на въздуха причинява всяка година преждевременна смърт на около 400 000 човека в Европа.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Министърът на отбраната Димитър Стоянов ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Работните задачи и ежедневните ангажименти ще се