Кабинетът Борисов 3 не падна след вота на недоверие. За събарянето му гласуваха 99 депутати - БСП и ДПС. За оставането бяха 133 - ГЕРБ и ОП. Общо гласуваха 232 народни представители.
Подобно на предишните вотове, премиерът Бойко Борисов не присъства в пленарна зала по време на гласуването. Също така той отсъства и на дебатите. В залата също липсваха вицепремиерите Валери Симеонов и Красимир Каракачанов . Правителството бе представено от министрите и вицепремиера Томислав Дончев. Дори и здравният министър Кирил Ананиев, в чийто ресор беше вотът, пристигна със закъснение.
Припомняме, след обявените предложения за здравна реформа от министър Ананиев, опозицията в лицето на БСП внесе третият вот на недоверие към кабинета Борисов 3 за провал в политиката на здравеопазването.
Първият вот на недоверие към действащия кабинет беше внесен на 17 януари 2018 г. с мотив - провалът на правителството с борбата с корупцията. Вторият засегнат темата за сигурност.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Министърът на отбраната Димитър Стоянов ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Професионалните теми и бъдещите цели ще бъдат особено