08.09.2015 10:11

Ромите в Гърмен сами бутнаха две къщи

Видян 1964 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Ромите от Гърмен сами събориха двете къщи, които трябваше да бъдат разрушени днес в 10,00 часа. Жителите на кв. "Кремиковци" сами са поръчали багер, който да свърши работата, съобщава bTV. Според тях, 9000 лева е щяло да им струва събарянето, организирано от общината.


Събарянето на незаконните постройки бе подновено вчера, а семействата, чиито къщи бяха бутнати в понеделник, са нощували под открито небе. Сред тях е и майка с дете на 18 месеца.


Ромите ще подадат документ за мирен протест, който ще се проведе идния четвъртък. Исканията им е да се узакони махалата и да се направи проверка в Гърмен на всички къщи, сред които също имало незаконни. Жителите на квартала заплашват, че ще затварят пътища.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня


Горещ юлски следобед.

Държавен служител пуши бавно цигара пред учреждението.
Към него се приближава друг държавен служител и иска огънче.

Държавният служител му подава запалката и пита: „И ти ли не можеш да спиш?“

към хороскоп хороскоп

риби

По-широкият поглед към случващото се ще Ви помогне да намерите решение

По-широкият поглед към случващото се ще Ви помогне да