САЩ ще разположат в Румъния още около 600 войници от военноморските сили, както и бойни самолети, предава Блиц. Румънският президент Траян Бъсеску вече е одобрил искането на САЩ, за което е уведомил и парламента. "Посолството на САЩ в Букурещ поиска подкрепа от румънските власти за разширяване на настоящите операции в Административния център на летище "Михаил Когълничану". Молбата на посолството се отнася до разполагане елементи на поделение на морската пехота, наречено "Special Purpose Marine Air-Ground Task Force Crisis Response", с до 600 военни, както и определен брой военни самолети, необходими за изпълнението на специфични мисии", се посочва в писмо на Бъсеску, изпратено до ръководствата на двете камари на парламента.
В документа се уточнява, че с разполагането на посочените сили общият брой на американски военнослужещи в базата "Михаил Когълничану" ще достигне максимум 1600 души. Американските военни от "Joint Task Force East" се настаниха през лятото на 2010 г. в новата военна база на стойност 50 милиона долара в град Михаил Когълничану.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Европейската комисия публикува (COM(2026) 331 ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?