В три поредни неделни дни централната столична улица Шишман ще се превърне в пешеходна алея. Това е първата акция от пилотния проект на общината София диша. Инициативата бе подета от зам.-кмета по Култура, образование, спорт и превенция на зависимости – Христо Ангеличин. Така още на 15 август, в отсечката от ул. Граф Игнатиев до пл. Народно събрание, ул. Шишман ще е без автомобили и превърне в истинска европейска централна улица. Циркови артисти на кокили, мимове и фокусници са обещали да сътворят истинско шоу за гостите на шареното парти. Музикалната част е поверена на софийските улични музиканти, на диджеи и оркестри. По време на веселбата ще се проведат и турнири по мини тенис, бадмингтон, дартс, джаги, народна топка и други. Общината очаква да се присъединят и много скейтбордисти, кънкъори и велосипедисти. В инициативата София диша ще се включат и всички колоритни заведения, разположение на самата улица ул. Шишман.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Малдиви, а ако повече ви харесват – ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch