Световният номер едно в тениса Новак Джокович ще може да играе на Откритото първенство на САЩ тази година, след като правителството на страната оповести, че ще прекрати изискването за задължителна ваксинация срещу COVID-19 за пътуващите с международни полети, считано от 11 май, съобщи Ройтерс.
Джокович е един от най-известните спортисти, неваксинирани срещу COVID-19. Той пропусна US Open през 2022 година поради нежеланието да си постави ваксина срещу коронавируса.
35-годишният сърбин не успя да влезе в страната тази година, след като неуспешно подаде молба до правителството на
САЩ за специално разрешение да играе на Мастърс турнирите в Индиън Уелс и Маями.
Джокович пропусна миналогодишното Открито първенство на Австралия и беше депортиран от страната поради статуса и каза, че предпочита да пропусне турнири от Големия шлем, вместо да се ваксинира.
Сърбинът спечели три от своите 22 големи титли на US Open. Тазгодишното издание на турнира ще се проведе от 28 август до 10 септември.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Малдиви, а ако повече ви харесват – ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...