Свързани новини

19.09.2011 15:44

Скоро ще има процесор без външно захранване

Видян 2217 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Американски учени се опитват да създадат процесор, който може да работи без външен източник на захранване. Чипът ще се използва в автономни системи за вграждане, съобщи сайтът на университета Virginia Commonwealth University (VCU).


Разработката стъпва на принципно нов подход, в сравнение с използвания в днешните процесори. Вместо полупроводникови транзистори, основен градивен елемент на новия чип са наномагнити, които ще обработват и съхраняват цифрова информация.


Теоретически, подобна технология ще позволи да бъде намалена консумацията на енергия с три-четири пъти в сравнение с актуалните в момента процесори, твърдят изследователите от VCU.


Нищожната енергийна консумация прави новия тип процесор особено подходящ за използване в системите за вграждане и имплантиране. За захранване на чипа може да се използва енергия, събирана от вътрешна система, като отпаднат дори и батериите.


Подобен чип, имплантиран в мозъка на пациент, може да се захранва от енергия, която се генерира при движение на главата. Учените от VCU вече са получили финансиране в размер на $1,75 млн. от Националната научна фондация, за да реализират своя проект.


 


Източник: Технюз



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

дева

Разговорите ще бъдат особено продуктивни

Разговорите ще бъдат особено продуктивни и ще Ви