Toyota и лидерът на азиатския пазар за телекомуникации компанията NTT сключиха договор за строителството на „умни градове“.
Двете фирми ще инвестират по 200 млрд. йени (1,8 млрд.) в проекта, съобщава агенция Kyodo, цитирана от Dir.bg.
Строителството на първия „умен град“ ще стартира през 2021 г., като от Toyota са избрали мястото – участък в подножието на планината Фуджияма.
Предполага се, че целият транспорт в града ще се състои от безпилотни, екологично чисти машини, а електрониката и енергоснабдяването ще бъдат максимално икономични и ефективни. За комфорта на живота на хората ще се грижат голям брой разновидни роботи. Здравословното състояние на жителите на града, както и работата на всички автоматични системи, ще се следи от изкуствен интелект.
Основните работи по проекта ще бъдат изпълнен от Toyota, докато NTT ще се включи с най-новите технологии за връзка и ще отговаря за управлението на системите за безпилотен транспорт в града. Освен с NTT автомобилният производител ще си сътрудничи и с корпорацията Panasonic в изграждането на "умния град".
Снимка: EPA/БГНЕС
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Малдиви, а ако повече ви харесват – ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!