25.06.2010 09:45

Христос може би не е умрял на кръста

Видян 2553 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Христос може и да не е умрял на кръста, тъй като няма никакви сведения, че преди две хилядолетия римляните са разпъвали затворниците си на кръст, заяви скандинавски учен.


Легендата за екзекуцията на Исус Христос е базирана на традициите на християнската църква и на илюстрациите, обяви теологът Гунар Самюелсон. Според него Библията е била интерпретирана погрешно, тъй като не съществуват доказателства, че римляните са наказвали с разпятие. Самюелсон, който е автор на труд от над 400 страници, критикуващ някои църковни убеждения, заяви, че проблемът в случая е отсъствието на описание за Христовото разпятие в античната литература. "Източниците, в които мислите, че ще откриете някакви данни за мнението ви, няма да ви кажат нищо", заяви той. Античната гръцка, латинска или еврейска литература за Исус от I век сл. Хр. описват за редица тежки наказания, но не и за "кръстове или разпятие".



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

 

 

към хороскоп хороскоп

овен

Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни.