Габриел Гарсия Маркес, който ни напусна на 87-годишна възраст през
великденските празници, е бил готов с нов роман, разкрива италианският
вестник Република. Въпреки че още през 2005 г. носителят на Нобелова
награда за литература обяви, че няма повече да пише, той не е издържал
на изкушението и е посветил последните си месеци на произведение на име
Ще се видим през август. По информация на лондонския Таймс роднините му
имат намерение да издадат книгата, в която ще влязат и последните му
непубликувани разкази, независимо, че всичките произведения са в
нередактиран вид. В това няма нищо чудно и винаги се случва след смъртта
на суперзвезди, които често продават повече веднага след смъртта си,
отколкото в последните години от своя живот - в музиката стана точно
така с Фреди Меркюри и Майкъл Джаксън. Даже софийските книжарници
тутаткси откриха каквото имат от Маркес и го извадиха на най-предно
място. Последният роман на автора на Сто години самота разказва
историята на жена на име Ана Магдалена Бах, която всяка година на 16
август отива на един остров и разказва на майка си, която е погребана
там, за последните 12 месеца от живота си. И така дълги 28 години. Тя
пристига със същия курс на същото корабче, взема същото такси, минава
през същия магазин за цветя, отсъда в същата стая насъщия хотел, а после
поставя свежи гладиоли на гроба на мама. Но при последното пътуване Ана
Магдалена преживява любовна авантюра, която променя живота й. След това
започва да идва на острова с надежда, но и с боязън отново да я
преживее. Освен този проект, годни за издаване са още 4 разказа на
маестрото за любовта в третата възраст.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Днешният ни психологически лайфхак е ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!