22.01.2009 14:15

С 30% надуха таксите в Софийския университет

Видян 3597 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Семестриалните такси в някои специалности в Софийския университет скочиха от есента с 30%, с което почти догониха тарифите в частните ВУЗ-ове, показа проучване на 19`. Така например следващите магистратура по специалността „Международни организации и многостранна дипломация“ вече трябва да заплащат за семестър 900 лева вместо 700 лева, както беше през миналата учебна година. За справка семестърът по специалността „Език и литература“ в Нов български университет струва 1050 лева. От учебния отдел на Алма Матер заявиха за вестника, че таксите за платеното обучение се определяли от академичния съвет в началото на всяка учебна година и те не можели да коментират неговите решения.


Според запознати между 3000 и 5000 евро струвала фалшива диплома за висше образование у нас, ако е вписана в регистъра. Цената варирала в зависимост от специалността и ВУЗ-а, като най-скъпи били фалшетата за право и медицина.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

  Никаква, след 30 секунди всичко е готово.

                 

към хороскоп хороскоп

водолей