Широко прокламираната Първа изложба на Пикасо в България, подкрепена от МТел, всъщност не е първа. Както списание СЛАВА писа навремето, още миналата година софийската Грийнкат галери направи експозиция на гениалния испанец.
На практика всеки може да направи изложба с графики на Пикасо, защото ги има на всеки търг на безценица в сравнение с големите му шедьоври, твърдят приятели на изкуството. В ЕС аукционите продават такива графики за 100 евро. Дори в България негови графики десетина пъти се разиграват и вече почти липсва интерес към тях. Сигурно понеже ги продават по-скъпо отколкото в Европа.
В момента гигантска и наистина ценна изложба на Пикасо има в Гранд Пале в Париж. Това е най-скъпо застрахована изложба в историята на света. Тя събра всички скъпи и интересни произведения на Пикасо.
Дали, вместо да се инвестират луди пари в безсмислени излагания, не е по-добре да се направи една силна експозиция на българин, а не слаба на световен художник? Дали ние българите сме второ качество хора и заслужаваме някакви арттрохи, а не истинска духовна храна? Кой ще отговори на тези въпроси.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Днешният ни психологически лайфхак е ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch