Паркингът на Етнографския комплекс „Етъра" е наводнен, а калдъръмът на входа на музея е изронен, след като водите на река Сивек са придошли от проливния дъжд, излял се над Габрово, съобщава БНР.
От община Габрово са направили оглед на мястото и са уверили, че водите се оттичат и няма опасност от нови щети. Оказало се, че около 20 кв. м калдъръм, поставен съвсем наскоро по проект за подобряване на туристическата инфраструктура, е изронен от силата на придошлите води на река Сивек. Предположенията на специалистите от администрацията са, че причината за наводнението е бент на реката, който се строи в близост до музея от Природния парк „Българка".
В квартал „Етъра" е съборена и малка подпорна стена. За щастие застрашени хора няма. Наводнени са и няколко мазета на къщи на бул. „Столетов" в Габрово. Най-много дъжд е паднал в района на язовир „Христо Смирненски", където е водосборният басейн на Габрово. Измереното количество е 60 литра на квадратен метър.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
По-добре за минута да си страхливец, ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!